Ogłoszenie

Uwaga: Portal jest przygotowywany do generalnego remontu. W związku z tym nie da się obecnie zakładać nowych kont. Prosimy o cierpliwość.

Porządkowanie zagadnień

Rozkłady potęgowe i diagram Pareto

Rozkłady potęgowe odgrywają coraz większą rolę w strategiach biznesu. Rozkład Pareto to jedna z klasycznych odmian rozkładu potęgowego o wielorakich zastosowaniach.

Diagram Pareto - przykład

Diagram powinowactwa

Diagram afiniczny znajduje zastosowanie najczęściej w trzech sytuacjach: gdy mamy do uporządkowania wielką liczbę zagadnień, gdy trafiamy na problem słabo rozpoznany, niejasny bądź kontrowersyjny oraz gdy potrzebne jest kreatywne myślenie.

Diagram afiniczny

Logistyka produkcji i logistyka dystrybucji - podstawowe podejścia

Literatura poświęcona logistyce jest ogromna, ale albo prezentuje ogólniki albo wprowadza od razu w rozwiązania techniczne. Brakuje literatury podstawowej adresowanej do menedżerów, czyli omawiającej podstawowe modele rozwiązań logistycznych oraz podstawowe podejścia do organizacji logistyki. Niniejszy artykuł ma w części wypełnić tę lukę.

Dystrybucja okazjonalna i dystrybucja centralna

Redukcja strat operacyjnych - lista kontrolna

Lista jest eklektyczna, ale praktyczna. Powstała w przemyśle na bazie doświadczeń w stosowaniu rozmaitych podejść do redukcji strat. Wiele jej zaleceń stosuje się także w sektorze usług.

Lista kontrolna reducji strat operacyjnych
Subskrybuje zawartość